Pałac Wierzbiczany


VODA - 29.07.2022

VODA – Zespół kojarzony z muzyką rockową zaskoczył słuchaczy już debiutem płytowym w 2015, na którym znalazły się kompozycje rozbudowane, ambitne (np. kwartet smyczkowy zahaczający o nowoczesną muzykę klasyczną), a zarazem bezkompromisowe i energetyczne, ukazujące kierunek artystyczny, w jakim zespół podąża.

"Ognista to Voda. Krakowscy debiutanci realizują klasyczną formę power tria czerpiąc zarówno z hardrockowej jak i progresywnej tradycji lat 70. Dają czadu, ale i nie stronią od ambitnego kombinowania. Umiejętnie łączą zbudowane na bluesowym fundamencie granie z rytmicznymi łamańcami, rozbudowanymi partiami instrumentalnymi, kompozycyjnymi niespodziankami i wielowątkowym prowadzeniem muzycznej narracji."
Marek Świrkowicz Teraz Rock, luty 2016

Swą mocną pozycję na rynku zespół potwierdził wydaną w 2019 roku drugą płytą Amphibia, na której znalazły się kompozycje często tworzone podczas licznych tras koncertowych (Voda zagrała wtedy kilkadziesiąt koncertów w całym kraju, Słowacji, Czechach, Niemczech, Litwie i Wielkiej Brytanii. Ten album otworzył drogę medialną (był prezentowany praktycznie we wszystkich polskich stacjach radiowych, co jest ewenementem przy tak ambitnej muzyce).

W czasach pandemii i ogólnego marazmu zespół nie dał za wygraną i postanowił zagrać, a potem wydać dla swoich fanów koncert w krakowskim Dworku Białoprądnickim, podczas którego muzycy tria grają również na fortepianie i kontrabasie. Koncert ukazał się jako podwójna płyta Parallaxis pod koniec 2020 roku.

Powrót do składu KOPEĆ/SKRZYŃSKI/MARZEC z debiutu grupa uczciła w 2021 roku trasą koncertową po Europie (Niemcy, Niderlandy, Belgia), a obecnie, w 2022 wydała EPkę 22022022 zapowiadającą najnowszy, 4.ty krążek, którego nagrania VODA rozpoczęła w maju wraz z JANEM RUSINEM, przejmującym w 90% zadania Piotra Skrzyńskiego. Niemniej jednak trio z Piotrem, który również pojawia się na nadchodzącej płycie, będziemy jeszcze mieli okazję słuchać niejednokrotnie. Muzycy dzielą koncerty, a być może w niedalekiej przyszłości zagrają serię występów VODY z dwoma zestawami perkusyjnymi.
Najbliższe przedsięwzięcie to miesięczna, wrześniowa trasa promująca album w 6. krajach oraz, znając charakter muzyków, kolejne zaskakujące pomysły wydawnicze.
Skład zespołu:
RADEK KOPEĆ - gitary, głos
MICHAŁ MARZEC - bas, głos dopełniający
JAN RUSIN - perkusja

 video icon  Bilety w cenie 69 PLN 

 

 


W celu zakupu biletów prosimy o kontakt z Recepcją Hotelu:

tel.: +48 696-345-222 / e-mail: recepcja@wierzbiczany.pl