Pałac WierzbiczanyKRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI - 01.07.2022

Krzysztof Ścierański– urodzony w Krakowie, gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Jest muzycznym samoukiem. Po kilku latach gry w zespołach muzycznych, m.in. w hard-rockowym zespole muzycznym System, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

W 1980 na zaproszenie  Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim, a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskimi Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta,John Porter, Jan Pluta, Grzegorz Ciechowski, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzaki inni.

 video icon  Bilety w cenie 69 PLN 

 

 


W celu zakupu biletów prosimy o kontakt z Recepcją Hotelu:

tel.: +48 696-345-222 / e-mail: recepcja@wierzbiczany.pl